Акушерлік және гинекологиядағы оперативті хирургия дағдыларын жетілдірілді

20 Сәуір 2021

Акушерлік, гинекология және перинатология кафедрасының доценті Я.Г. Турдыбекова, академиялық ұтқырлық аясында Ресей Денсаулық сақтау министрлігінің Рязань мемлекеттік медицина университетінде емдеу факультетінің 6 курс студенттеріне «Акушер және гинекологиядағы жедел хирургия» циклі өткізілді. Сабақтар 30.03.21-04.08.21 аралығында ZOOM платформасында өтті.

Бұл циклдің мақсаты акушерлік және гинекологиядағы оперативті хирургия дағдыларын жетілдіру болды. Тренинг практикалық жаттығулар түрінде хирургиялық құралдарды, манекендерді, тренинг тақырыбы бойынша арнайы бейнероликтерді қолдану арқылы өткізілді.

Тәжірибелік сабақ барысында студенттер іштің алдыңғы қабырғасының топографиялық құрылымын еске түсірді, акушерлік-гинекологиялық операцияларға хирургиялық тәсілдер мен әдістерді талдады. Әрбір студент қарапайым, хирургиялық және  түйіндерін тігу, байлау дағдыларын жаттықтырды. Тәжірибелік жаттығулар барысында ситуациялық мәселелерді шешу, клиникалық жағдайларды модельдеу, хирургиялық араласуға дейін және кезінде жіберілген ұйымдастырушылық және техникалық қателіктерге талдау жасалды.