Ішкі аурулар кафедрасында семіздікпен күресу күні

23 Сәуір 2021

Ішкі аурулар кафедрасының оқытушылары А.А. Серікбаева мен З. Б. Тауешева жауапкершілігімен "Тұлпар" оңалту орталығында тәрбие жұмысы аясында "Эндокринология" пәні бойынша оқитын "Жалпы медицина" мамандығының 4 курс студенттерінің қатысуымен  2020 жылғы 16 қарашада "Дүниежүзілік диабетпен күрес күніне" арналған іс-шараның жалғасы ретінде "Семіздік қант диабетінің даму факторы ретінде"тақырыбында іс-шаралар сериясы өткізілді.

Студенттер презентациялар дайындады, онда дұрыс тамақтану, дене белсенділігі, физикалық және ақыл-ой жүктемелеріне сәйкес күнделікті каллоражды есептеу әдістері туралы айтылды, күнделікті қажеттілікке сәйкес тамақ өнімдерін бөлу мәселелері талқыланды. Іс-шараға оңалту орталығының науқастары белсенді қатысты, талқыланған тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауаптар берілді. Іс-шараға қатысушылардың әр қайсысына шамамен тәуліктік каллораж есептеліп, диета құрастырылды.