Еуропадағы жетекші сарапшылардың коммуникативтік дағдыларын дамыту құралдары

21 Маусым 2021

2021 жылдың 15-18 маусымы аралығында Erasmus+ бағдарламасы, 619037-EPP жобасы аясында -1-2020-1-EL-EPPKA2-CBHE-JP"FOstering the doctoR of the 21st century: education for patient-centered communication"("XXI ғасыр дәрігерінің дамуына жәрдемдесу: пациент-орталықтанған қарым-қатынас дағдыларына оқыту") Еуропалық серіктестермен бірлесе отырып  коммуникативтік дағдыларды дамыту бойынша «Пациент-орталықтанған қарым-қатынас дағдыларын дамытуға арналған әдістеме мен құралдар (виртуалды пациент, Стандартталған пациент)»  атты семинары өткізілді.

Семинардың мақсаты -медициналық жоғары оқу орындарының академиялық қызметкерлерін пациент-орталықтанған қарым-қатынас дағдыларын (виртуалды пациент, Стандартталған пациент) дамыту әдіснамасы консорциумына оқыту және түпкілікті нәтижелерді бағалау болып табылады. Terry Poulton, Ella Poulton, Prof еуропалық университеттерінің жетекші спикерлері. Panos Bamidis, Dr Panagiotis Antoniou, Dr Eleni Dafli әріптестеріне білім беру үдерісінде оқытудың белсенді әдістерін қолдану әдіснамасын (CBL, Flipped learning approach, Developing Patient-Centered Communication Skills) және ҚМУ КеАҚ академиялық жұмысы жөніндегі проректоры В.П. Риклефс серіктестеріне Open Labyrinth платформасында виртуалды пациент пен Стандартталған пациент үшін клиникалық сценарийлерді әзірлеу және құрастыру әдіснамасын үйретті.

FOR 21 жобасына қатысқан Греция, Ұлыбритания, Финляндия, Ресей, Өзбекстан және Қазақстаннан, яғни тоғыз жоғары оқу орны консорциумынан  40-тан астам қызметкер қатысты. Семинардың  3 күні  виртуалды пациентке арналған клиникалық сценарийдің контентін жасау үшін оқытуға, консультациялық көмек көрсетуге арналды. Қорытынды кездесу 2021 жылдың 25 маусымына жоспарланып, онда ЖОО-лар білім беру процесіне қажетті дайындалған клиникалық сценарийді ұсынуы тиіс.