Төтенше жағдай күнін

16 Қыркүйек 2021

11 қыркүйекте Симуляция және білім беру технологиялары орталығының базасында «Қазақстан Республикасының тәуелсіздігіне апаратын 30 қадам» марафоны аясында өткізілген іс -шаралар сериясының бірінші отырысы өтті, бірінші қадам «Төтенше жағдай күнін» ұйымдастыру болды, себебі дүниежүзілік алғашқы көмек күні жыл сайын қыркүйектің екінші сенбісінде тойланады. Симуляциялық  және білім беру технологиялары орталығының директоры Кемелова Гүлшат Сейтмұратқызы құттықтау сөз сөйледі. «Шұғыл көмек көрсету күні» іс -шарасы аясында дағдылар бойынша тренинг басталар алдында қатысушылар бір -бірімен танысты.

Іс-шараға 35 адам қатысты, оның ішінде стоматология, жалпы медицина және халықаралық медицина факультеттерінің 2-5 курс студенттері, пульмонолог  резиденттер-1 және 2 жылдық оқу. Симуляция және білім беру технологиялары орталығының жаттықтырушыларымен бірге студенттер негізгі медициналық манипуляциялардың дағдыларын, әр түрлі жағдайларда кенеттен жүрек тоқтаған кездегі әрекеттер алгоритмін (балалар мен ересектерде), қажет болған жағдайда әрекет ету алгоритмін пысықтады, жоғарғы тыныс жолдарының обструкциясы, трахеялық интубация мен коникотомияның алгоритмі; Body interact виртуалды үстел көмегімен жедел көмекке арналған клиничкалық кейстер өңдеді .

Барлық қатысушыларға белсенділіктері үшін алғыс айтамыз. Бізсіздерді тағыкүтеміз!