Терапияның ғылыми-педагогикалық мектептерінің форумы

06 Қазан 2021

2021 жылдың 5-6 қазанында Мәскеуде «Терапия мен профилактикалық медицинаның ғылыми-педагогикалық мектептері» атты халықаралық ғылыми-практикалық форумы өтті. Форум бағдарламасы терапевт-дәрігерлерді даярлаудың көптеген мәселелері мен ғылым, білімді интеграциялау мәселелерін, ғылыми терапевтік мектептердің құрылу тарихын, студенттердің ғылыми үйірмелерін ұйымдастыру, клиникалық талдаулар жүргізу, симуляциялық және т.б. технологияларды қолдану талқыланды.

Форум бағдарламасы білім беру және ғылыми медициналық ұйымдардың ғылыми-педагогикалық қызметкерлеріне, министрліктер мен ведомстволардың қызметкерлеріне, медициналық ұйымдардың, симуляциялық орталықтардың басшыларына, жалпы тәжірибелік дәрігерлерге, халықаралық және ресейлік медициналық бірлестіктердің жалпы тәжірибелік дәрігерлеріне арналған.

Форум бағдарламасы аясында әр түрлі бағытта 55 баяндамалар  болды, оның ішінде 14 секция ішінде 5 симпозиум, 6 дөңгелек үстел және 3 шеберлік сыныбы болды. Кемелова Гүлшат Сейтмұратқызы Қарағанды  Медицина Университетінің атынан «Ішкі аурулар» пәні бойынша клиникалық құзыреттілікті қалыптастыру» деген  «Дәрігерлерді симуляциялық технологияларды қолдану әдістері» атты Мастер-класс бөлімінде презентация жасады.

Ресейлік әріптестер ҚМУ тәжірибесін жетілдірілгенін атап өтті және бірқатар бағыттар ынтымақтастыққа, бірлескен зерттеулер мен басылымдарға қызығушылық тудырды.