Студенттік онлайн-конференция

07 Мамыр 2022

28 сәуірде  «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ Морфология және физиология кафедрасында «Қалыпты және патологиялық жағдайдағы адамның эмбрионалдық дамуы» атты халықаралық ғылыми студенттік онлайн конференциясы өтті, онда Омбы мемлекеттік медицина университеті мен «Қарағанды  медициналық университеті» КеАҚ-ның студенттері мен оқытушылары  қатысты.

Конференцияның төрағасы медицина ғылымдарының докторы «Омбы мемлекеттік медицина университеті» ФМБ ЖОО-ның Гистология, цитология, эмбриология кафедрасының профессоры Акулинин Виктор Александрович, тең төрағасы- «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ морфология және физиология кафедрасының профессоры Жанайдарова Галина Уразовна.

Конференцияда сөз сөйлегендердің ішінде кіндік қанындағы қанның дін жасушаларын медицинада қолдану туралы баяндама (Володина А., 1015 ЖМ тобы, ғылыми жетекшісі профессор ассистенті Берікбаева Б.Х., I орын) үлкен қызығушылық тудырды; қалыпты және гестоз кезіндегі толық мерзімді жүктілік кезіндегі ұрық бауырының гистогенезінің салыстырмалы сипаттамасы бойынша (Дүйсенбаев Е., Тоқтасынова С., 2022 ЖМ тобы  «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ ғылыми жетекшісі қауымдастырылған профессоры Есимова Р.Ж., II орын); этанолдың ұрықтың  жүрек бұлшықетіне әсері  (Жунусова Д., 2021 ЖМ тобы, ғылыми жетекшісі профессор Жанайдарова Г.У., III орын); плацентаның  даму ақауларының гистологиялық сипаттамасы бойынша (Дишант Каушик, 2002  ЖМ тобы, жетекшілері: оқытушылар Бейсенов Т.С., Пунит Кумар, III орын).

Конференцияда Халықаралық медицина факультеті студенттерінің тағы 3 жұмысы ұсынылды:  Випула Гупты (2002 ЖМ тобы), Пуджи Кумават (2002 ЖМ тобы) және Сатиш Джангида (2002 ЖМ тобы) «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ, жетекшілері: оқытушылар Бейсенов Т.С. және Пунит Кумар). Халықаралық медицина факультеті студенттерінің баяндамалары үлкен қызығушылық пен қызу пікірталас тудырды.

Муравьева Мария (Омбы мемлекеттік медицина университетінің 133 тобы) Литопедион-сирек кездесетін патология (тасты жеміс) туралы баяндады, баяндамада литопедияның әлемдегі бірегей үлгісінің фотосуреті көрсетілді, ол Омбы мемлекеттік медицина университетінің гистология, цитология, эмбриология кафедрасындағы мұражайда сақтаулы (ғылыми жетекшісі: м.ғ.к Омбы мемлекеттік медицина университетінің, доценті Баранец Н.А.).

Дишанта Каушиктен басқа Логинова Елена (Омбы мемлекеттік медицина университетінің 407 тобы) планцетаның құрылымы мен қызметі туралы баяндады,ғылыми жетекшісі: Омбы мемлекеттік медицина университетінің  доценті  Цускман И.Г. Конференцияда барлығы 24 баяндама тыңдалып, жиналғандар мен ғылыми пікірталастардың қызығушылығын тудырды.

Халықаралық конференцияны қортындылай келе, Омбы мемлекеттік медицина университетінің гистология, цитология және эмбриология кафедрасының профессоры Акулинин Виктор Александрович  Қазақстан мен Омбы студенттеріне жұмысқа қатысқаны үшін алғысын білдіріп, алдағы уақытта да жемісті ынтымақтастыққа сенім білдірді.

Морфология және физиология кафедрасының профессоры, м.ғ.д Жанайдарова  Г. У.