Шетелдік әріптестер біздің зертханада

21 Желтоқсан 2022

19-21 желтоқсан аралығында ДДСҰ-ның ҚР-дағы елдік кеңсесінің қатысуымен ДДСҰ-ның Еуропалық бюросының өкілдері  ҚМУ КЕАҚ ӨтҒИ ғылыми-зерттеу зертханасында жұмыс істеді. Жұмыс антибиотикке төзімділік бағыты бойынша ғылыми-зерттеу зертханасын бағалауға бағытталған. ДДСҰ-ның АМТ жөніндегі сарапшысы, ASM (американдық микробиологтар қоғамы) халықаралық кеңесшісі , HSP, Feevale (Бразилия) and Federal University of Health Sciences университетінің (UFCSPA) микробиология профессоры Vlademir  Cantarelli-мен бірлесіп осы бағыттағы зертхана жұмысы бойынша тексеру парағы әзірленді. Антибиотикке төзімділік саласында ғана емес, сонымен қатар университеттер арасындағы болуы мүмкін коммуникация саласындағы әріптестіктің даму болашағы мен жоспарлары талқыланды. Шетелдік әріптестермен қарым-қатынас жасау мүмкіндігі үшін  Қазақстан ДДСҰ-на алғыс айтамыз.