Дөңгелек үстел

26 Мамыр 2015

20 мамырда Жастармен жұмыс жөніндегі бөлім студенттік өзін – өзі басқару комитетінің ғылыми секторымен ҚР мемлекеттік рәміздер күніне арналған дөңгелек үстелін өткізді.

Отырыс мемлекеттік әнұранды орындаумен басталды, еліміздің рәміздерін қабылдаған тарихтар бойынша таныстырылым жалғасты. Біздің мемлекеттік рәміздеріміз Қазақстанның қазіргі және өткенін, болашағын қамтиды.Тәуелсіз мемлекеттің әрбір міндетті ерекшелігі секілді біздің рәміздерімізді қорғайтын қылмыстық кодекстің баптарынан алынды. Одан басқа өзге де мемлекеттік рәміздерге құрмет көрсету сұрақтары да тілге тиек болды және өзіміздің және басқа мемлекеттің әнұранын орындау ережесі қарастырылды.  Мысалға,

ҚР мемлекеттік әнұранын орындау барысында барлық қазақстандықтар тік тұру және оқ жақ алақанын жүрек тұсына қоюға міндетті. Басқа мемлекеттің әнұранын орындау кезінде қатысушылар құрмет белгісі ретінде тік тұруға міндетті, ал жүрек тұсына қолды қоймаса да болады.

Дөңгелек үстел біздің патриоттық сезімдерімізді нығайтты және барлық қатысушыларға еліміздің мемлекеттік рәміздер тарихы туралы жаңа деректерді білуге мүмкіндік берді.

ИгорьФисенко

2074 топ ЖМ