Салауатты өмір салты тақырыбында дөңгелек үстел

17 Ақпан 2023

2023 жылдың 14 ақпанында «Салауатты өмір салтын қалыптастыру мәселелері. Оны шешу жолдары» тақырыбында «ҚМУ» КеАҚ тәрбие жұмысының жоспары бағытында «Заманауи зат алмасу  түзету құралдары және апитерапия» тақырыбында патология кафедрасында дөңгелек үстел өткізілді.

Ұйымдастырушылар: патология кафедрасының меңгерушісі, медицина ғылымдарының докторы, профессор Жәутікова Сәуле Базарбайқызы, м.ғ.д., доцент Абикенова Фатима Самитовна. Дөңгелек үстел қонақтары: спикер, педиатр, 25 жылдық тәжірибесі бар апитерапевт Каримова Ләззат Тұяққызы, Гудыма Светлана Григорьевна, жастар бөлімінің меңгерушісі Унгарбаева Айгүл Аманжолқызы.

Спикер апипродукциялардың негізгі түрлері, қасиеттері туралы айтып кетті: бал, прополис, ара тозаңы, ара сүті, ара уы туралы; ара шаруашылығы өнімдерінің денсаулықты сақтаудағы рөлі туралы: оларды барлық вирустық инфекцияларда қолдану, иммунитетті нығайту; ағзаның үлкен психикалық және физикалық күштерге бейімделуін қамтамасыз ететін, жүрек-қан тамырлары функцияларын қолдайтын апипродукциялардың рөлі туралы айтты. тыныс алу, ас қорыту, эндокриндік, жүйке, зәр шығару, тірек-қимыл жүйесі; балаларда да, ересектерде де әртүрлі патологиялық жағдайларда апипродукцияны қолдану тәжірибесімен бөлісті.

Светлана Григорьевна оқытушылар мен студенттерге ара тозаңын балдырлармен дәмін тарттырды, бұл спикердің айтуынша, студенттердің ойлау қабілеті үшін пайдасы көп тағам түрі.

Белсенді пікірталасқа қонақтар, патологиялық физиология курсының оқытушылары және «Жалпы медицина» мамандығының 3 курс, «Стоматология» мамандығының 4 курс студенттері қатысты. Кездесу сәтті және нәтижелі өтті.

Студенттер спикерге көптеген патологиялық процестердің алдын алу мақсатында бал өнімдерінің пайдасы жайлы баяндағаны үшін алғыстарын білдірді , болашақта  олар достарына және отбасы мүшелеріне бал өнімдерін жиі тұтынуға кеңес беретіндерін айтты.