Педиатрия бойынша еуропалық конференция

27 Қазан 2023

9-10 қазанда Цюрих қаласында өткен 34-ші Еуропалық педиатрия конференциясы әлемнің әртүрлі елдерінің ғалымдары үшін динамикалық платформа ұсынды (Қазақстан, Швейцария, Қытай, АҚШ, БАӘ, Франция, Италия, Филиппин, Малайзия, Үндістан, Оңтүстік Корея, Финляндия және т.б.).

Педиатрия саласындағы ең өзекті және маңызды мәселелер талқыланды, сондай-ақ балалардағы ауруларды диагностикалау мен емдеудің заманауи әдістері туралы пікірталастар өтті. Конференция педиатрия саласындағы, оның ішінде балалар кардиологиясы саласындағы заманауи проблемалар мен инновацияларды шешуге арналды.

Конференцияның басты ерекшеліктерінің бірі әр сессияның аясында өтетін қызу және жанды пікірталас болды. Әлемнің түкпір-түкпірінен келген сарапшылар динамикалық пікір алмасуға ықпал етіп, өздерінің бірегей перспективаларын ұсынды.

Конференцияда докторант М.Д.Оспанова мен профессор Ф.А. Миндубаеваның «Изучение метаболизма серотонина у детей с врожденными пороками сердца» тақырыбында баяндама тыңдалды. Баяндама «Мектеп жасына дейінгі балалардағы өкпелік артериялық гипертензияны (ӨАГ) диагностикалау және емдеудің тиімділігі үшін инновациялық молекулярлық технологияларды әзірлеу» гранттық жобасы аясында дайындалды. Бұл зерттеу конференцияға қатысушылардың назарын туа біткен жүрек ақауларымен байланысты ӨАГ патогенезінде серотонин метаболизмін зерттеудің маңыздылығына аударды.

Осылайша, 34-ші Еуропалық педиатрия конференциясы ғылыми идеялар мен білім алмасуға ықпал ететін қызу пікірталастармен педиатриядағы маңызды және өзекті мәселелерге қатты назар аударғанымен ерекшеленді. Конференцияның динамикалық атмосферасы әртүрлі елдердегі денсаулық сақтау саласындағы өзгерістерге тұрақты әсер етеді деп күтілуде, бұл педиатрия саласындағы инновациялық шешімдерге әкеледі және бүкіл әлемдегі педиатриялық пациенттерге пайда әкеледі.