Ардагермен кездесу

12 Қараша 2014

05.11.2014ж.сағ. 19:00-де№ 2 жатақханада ҚММУ ардаргерлер кеңесінің төрағасы, университет мұражайының меңгерушісі Сембек Абдрахманұлы Сартабаевпен студенттердің кездесуі өтті. Бұл кездесуде С.А. Сартабаев біздің университеттегі еңбек қызметінің тарихымен бөлісті.

Сонымен қатар ардагер Қарағанды қ., біздің университеттің пайда болуы және құрылу тарихын әңгіме етті. Олардың атымен көшенің аты аталанған Қарағандыға келген алғашқы дәрігерлер  Герман Никанорович және Ядвига Фридриховна Алалыкиндар туралы айтты. Одан басқа университеттің алғашқы ректоры - П.М. Поспелов туралы айтты. Оның әңгімесінен студенттер Петр Моисеевичтің қандай белгілі тұлға болғандығын білді.

Оның әңгімесінен кейін студенттер сұрақтар қоя бастады, ал ол сұрақтарға қуанышпен жауап берді. Біздің университет туралы көп қызықты алған әңгіме болды,  студенттер Сембек Абдрахманович сияқты тұлғамен танысқандарына қуанышты болды.

Озал Шарипов

№ 2 жатақхана СӨӨБК төрағасы