Тактикалық оқулардың мақсаты

08 Сәуір 2015

ҚР ІІМ ТЖК нұсқауларына сәйкес және Қазақстан Республикасының әрекет етіп отырған заңнамасын басшылыққа ала отырып, АҚ және ТЖ саласында және 2014 жылдың 16 қазанында Қарағанды қаласының Әкімімен бекітілген жоспар негізінде 2015 жылдың 17 ақпанында Қарағанды мемлекеттік медицина университетінде:

1.  Азаматтық қорғаныс бойынша «Өндірістік апат,катастрофалар, табиғи апат салдарын оқшаулау және жою мен диверсиялық-барлау тобының қызметі барысында АҚ құрылымдарының өзара әрекеті» тақырыбына арнайы тактикалық оқулар.

2.  Хабарландыру және жинау бойынша жаттығулар.

3.  Апатты жағдайлар бойынша жаттығулар жүргізілді.

АРНАЙЫ ТАКТИКАЛЫҚ ОҚУЛАРДЫҢ МАҚСАТЫ:

1.  Басшылық және командалық-басқарушылық құрам үшін:

·  командалық-басқарушылық құрамға ТЖ салдарын жою және ДБТ әрекеті барасында АҚ құрылымдарын, АҚ және ТЖ қызметтері мен бағынысты құрылымдық бөлімдерді басқару тәжірибесін беру.

·  өндірістік апат, катастрофалар, табиғи апат жағдайында, ДБТ әрекеті уақытында ҚММУ-дың Азаматтық қорғанысын бейбіт жағдайдан әскери жағдайдаға көшіру кезіндегі жұмысын жетілдіру

2.  АҚ құрылымдары мен АҚ және ТЖ қызметтері үшін:

·  ҚжәнеБШЖ орындауға даярлық, олардың өздерінің қызметтік міндеттерін  білу деңгейін тексеру;

·  АҚ және ТЖ іс-шараларын орындау әрекетін тәжірибе жүзінде істеу арқылы өз білімдерін жетілдіру.

3.  Оқытушылар, қызметкерлер, жұмыскерлер мен студенттер үшін:

·  оқу бағдарламасы бойынша алған білімдерін жағдайға байланысты тәжірибе жүзінде бекіту.

Оқыту жетекшісі: ҚММУ ректоры – ҚММУ Азаматтық қорғанысының бастығы, медицина ғылымдарының докторы,профессор  Р.С. Досмағамбетова

Арнай тактикалық оқуға:

-  ҚММУ-дың АҚ бастығының орынбасары;

-  факультет декандары – факультеттердің АҚ бастықтары, ЭЖД, ҒЗО, ОӘЖД, ПДО, мед. колледж, кітапхана және жеке құрамы бар бөлімдер;

-  кафедра меңгерушілері қызметкерлерімен;

-  құрамы шаттық-қызметтік тізім мен ҚММУ АҚ бастығының 2014 жылғы 02 желтоқсанындағы  «2015 жылда ҚММУ-да АҚ ұйымдастыру және оны жүргізу» № 389 бұйрығына сәйкес АҚ құрылымдарының командирлері және факультеттердің АҚ құрылымдары;

-  ҚММУ-дың әскери кафедрасы: әскери кафедрасының бастығы қызметкерлерімен;

-  ЭЖД АҚ және ТЖ қызметінің бастығы мен ЭЖД АҚ және ТЖ қызметінің жеке құрамы:

а)  Апаттық-техникалық;

б)  өртке қарсы;

в)  байланыс;

г)  коменданттар;

д)  стоматологиялық клиника базасындағы және ҚММУ емханаларындағы медицина;

е)  гараждар базасындағытранспорттық қызметтер жұмылдырылды.

АТО мен жаттығуларына ҚММУ ректоры, ҚММУ АҚ бастығы, медицина ғылымдарының докторы, профессор Р.С.Досмағамбетова басшылық етті.

Хабарландыру және жинау бойынша, апаттық жағдайлар бойынша арнайы тактикалық оқулар мен жаттығуларды ҚММУ АҚ штабының бастығы А.М.Зининжүргізді.

Арнайы тактикалық оқуларға:

- басқарушы құрам – 26 адам;

- АҚ құрылымдарының командирлері – 26 адам;

- құрылымдардың жеке құрамы – 266 адам;

- АҚ құрылымдарының құрамына кірмейтін ПОҚ, жұмыскерлер, қызметкерлер мен студенттер – 250 адам;

- АҚ құрылымдарының құрамына кірмейтін студенттер – 530 адам тартылды.

Барлығы 1098 адам қатысты.

ҚММУ АҚ бастығы – ҚММУ ректоры қойған міндеттер толығымен орындалды.

Жалпы бағасы «жақсы».

Қорытынды: АҚ міндеттерін ҚММУ орындауға «Дайын».

Оқуларға даярлық кезінде үйлестірілген қызметтерді дұрыс орындағаны, орынды бастамашылдықты, шығармашылықты және іждағат көрсеткені, оқуларды жүргізу барысында өздерінің бағынысты бөлімдерін шебер басқарғандары үшін марапатталды:

- мақтау қағазымен 21 қызметкер;

- алғыс 29 қызметкерге жарияланды.