«Студенттер арасында ішімдікті пайдаланудың алдын алу» семинар-тренингі

02 Қараша 2015

28 қазанда, Жастармен жұмыс жөніндегі бөлімі «Самұрық» студенттік республикасы әлеуметтік жұмыс жөніндегі министрлігімен, ынталы студенттер клубымен, № 1 жатақхана СӨӨБК бірлесе «Студенттер арасында ішімдікті пайдаланудың алдын алу» тақырыбына студенттердің дәрігер-психотерапевт Д.М.Чекановпен кездесу өтті.

Ішімдік – көптеген қайғы және бәле, мағынасыз қайшылықтар және қылмыстар, таланттарды жою және отбасылар ыдыраудың себебі.

Әрбір адам ішімдіктің ағзаға келтіретін зиянын білуі қажет. «Жарнамашылар» ішімдіктің пайдасы туралы түрлі ертегілер шығара алады. Теледидар бойынша жүргізілетін ішімдікті «дұрыс», «жандандыратын», «нағыз еркектерге» деп атайтын бастырмалатқан жарнамалық науқан ішімдікті пайдалану және адамның өмірлік мәртебесін көтеру арасындағы байланысты міндеттегісі келеді. Алданып қалмау үшін  шынайы ақпарат болып және жарнамаға қарсы келуге үйрену керек.

Д.М.Чеканов маскүнемдіктің зияны, сатылары, себептері және зардаптары туралы айтты. Өмірлік қиындықтарын еңсеру принципін және алкогольді пайдалануға салынбай ауыр жағдаймен қалай жеңіп шығуға болатынын көрсетті.

Мадина Тулегенова

«Самұрық» СР әлеуметтік жұмыс жөніндегі министрлігі