Қожа Ахмет Яссауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университетіне сапар.

11 Желтоқсан 2021

Қожа Ахмет Яссауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университетінің (Түркістан қ.) шақыруы бойынша 22.11.2021ж. - 04.12.2021ж. аралығында қауымдастырылған профессор, б.ғ.к., Чергизова Бибігүл Төлегенқызы Морфология және физиология кафедрасына академиялық ұтқырлық жоспары бойынша келді.

Қожа Ахмет Яссауи кафедраның ХҚТУ Медицина факультетінің «Морфология және физиология»кафедрасында болған уақытында оқу-әдістемелік, ғылыми-практикалық және тәрбие қызметімен, күнтізбелік-тақырыптық жоспарлармен, «Жалпы медицина» мамандығының студенттері арналған «Физиология» пәні бойынша оқу бағдарламаларымен және «Стоматология» мамандығының студенттері үшін «Морфология және физиология» пәнінің оқу бағдарламаларымен танысты.

Академиялық алмасу аясында қауымдастырылған профессор Чергизова Бибігүл Төлегенқызы кафедраның жетекші профессорлары Ишигов Ибрагим Ағайұлы, Ажаев Совет Ажайұлы және кафедра оқытушыларының Жұмабекова Раушан Басарқызы, аға оқытушы-профессорлардың тәжірибелік сабақтарына қатысты, университеттің Ғылыми кітапханасымен, кафедраның оқу аудиторияларымен танысты.

Қауымдастырылған профессор Б.Т. Чергизова 2021 жылғы 25-26 қарашада ХХХ студенттік ғылыми-теориялық онлайн-конференцияға құрметті қонақ ретінде қатысты, онда әр түрлі мамандықтағы студенттерінің физиология, анатомия, гистология және клиникалық пәндерінің өзекті мәселелері бойынша ғылыми баяндамалар талқыланды, студенттермен ерекше мәселелер бойынша қызу пікірталас және аудиториямен өзара кері байланыс болды.

26 қарашада "Жалпы медицина» мамандығының студенттері үшін «Қан-айналым жүйесінің физиологиясы» тақырыбы бойынша 2-курста ашық практикалық сабақ өткізілді, онда оқытудың жоғары оқу-әдістемелік деңгейін, тамаша коммуникативтік дағдыларын және студенттермен өзара жақсы кері байланысын көрсетті, сабаққа кафедра оқытушылары қатысты.

Сапар барысында қауымдастырылған профессор Б.Т. Чергизова эрудицияның жоғары деңгейін көрсетті, сабақтар оқытудың интерактивті әдістерін пайдалана отырып, жоғары әдістемелік деңгейде өткізілді. Қауымдастырылған профессор Б.Т. Чергизова Академиялық мәселелер бойынша вице-ректор, м.ғ.к. Э.К. Идрисованың атынан академиялық ұтқырлықтан өткені туралы сертификатпен және Алғыс хатпен марапатталды.

Студенттермен бірге Түркістанның тарихи орындарына барып, қаланың мәдени көрікті жерлерімен және әдемі табиғатымен таныстым. Кафедра ұжымы өте жылы қабылдады, студенттермен достық қарым-қатынас орнады. Барлық күндер ұмытылмас және өте жағымды эмоционалдық жағдайда өтті, достық қарым-қатынас орнады, ұжымда лайықты құрметке ие болды.