Үйсіз жануарларға арналған паналау орталығына барды

01 Сәуір 2022

Облыстық аллергологиялық орталық базасында орналасқан ішкі аурулар кафедрасында 4-5 курс студенттері «Үй жануарларына жауапкершілікпен қарау» тақырыбында қайырымдылық акциясын өткізді.

Акцияның мақсаты – жастарды қаланың қоғамдық өміріне тарту, олардың қоғамдық белсенділігін арттыру, әлсіздерге, әсіресе, қаңғыбас жануарларға жанашырлық пен мейірімділікке тәрбиелеу.

Оған қатысу адамдардың жүрегінде адамгершілік пен қиыншылыққа ұшыраған жануарларға жанашырлық сезімін оятуға арналған. Акция сонымен қатар баспанасыз жануарларды баспанада ұстауға қажетті азық-түлік, дәрі-дәрмек және басқа да заттарды сатып алуға қаражат жинауға бағытталған.

Студенттер жануарларды емдеуге қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасымен таныстырылды. Сондай-ақ оларға Қарағанды ​​облысындағы жұмыс істейтін баспаналар туралы ақпарат берілді.

Акция барысында қатысушылар кафедраның ассистент-зерттеуші Измайлович Марина Рашидқызымен бірге 200-ден астам ит-мысықтар мекендейтін «Мысықтар үйі» жануарлар панасына барды.

- Бұл жануарлар қоғамның назары мен қамқорлығын қажет етеді, онсыз олар өмір сүре алмайды. Еріктілер күн сайын палаталарды күту, тамақтандыру, емдеу бойынша орасан зор жұмыстарды жүргізеді. Осы сапармен біз еріктілерге азық-түлік әкеліп, баспананың қажеттіліктеріне қаржылай көмек көрсеттік. Әрине, біз үй жануарларын олармен ойнау арқылы қуанттық, өйткені олар адамдармен қарым-қатынаста жағымды эмоцияларды қажет етеді. Бұл оларға күш береді, иммундық жүйені нығайтады және ауру жануарларға ауруды жеңуге көмектеседі. Әрқайсымыз үй жануарларын серуендету үшін баспанаға бара аламыз немесе олардың біреуін патронажға  ала аламыз. Бұл жануарлар адамдардың келуіне шын жүректен қуанады, - деп бөлісті студенттер.