Демалыс күндері шаңғымен сырғанау.

13 Ақпан 2023

21 қаңтар демалыс күндері шаңғымен сырғанау – Қазақстан тарихы және әлеуметтік - саяси пәндер кафедрасының өлкетану үйірмесінің қатысушыларымен өтті. Белсенді, салауатты өмір салтын ұнататындар қатарында бүгінде «Жалпы медицина» мамандығының 1 курс студенттері Абдигафуров Д., Касымов Н., 2 курс студенті Базилев Л., «Стоматология» мамандығының 4 курс студенті Жорабеков М., сапарларымыздың тұрақты қатысушылары ретінде – резиденттер – Санжар Жұманбаев., Игорь Фисенко., Жұлдыз Исина (ҚЭУ магистері), сонымен қатар біздің үйірмеміздің тұрақты жетекшісі, университетіміздің түлегі, қазір Астанада оқып, жұмыс істеп жүрген, бірақ әлі күнге дейін біздің шағын қауымдастықтың осындай іс-шараларына қатысып жүрген өлкеміздің тарихы мен табиғатын сүйетін Адель Әбенова. Бұл жолы біз бар болғаны 10 адам болдық, дене шынықтыру кафедрасы Л.В. Коваленко бізге қажетті шаңғы құралдарымен қамтамасыз етсе, шаңғы базасының қызметкері Суфиль Хуснулқызы әрбір жеке шаңғыны өлшеміне қарай етікпен таңдауға көмектесті.

Ауа-райы жақсы болды, аяз қатты болмады, тек бұлтты болды, осыған байланысты далада көкжиек кейде тіпті аспанға қосылды. Кейде тоқтап, тынығып, қар басқан дала кеңістігіне көз салдық, содан кейін Қарағандының оңтүстік шығысынан әрі қарай жоспарланған бағыт бойынша қайтадан баяу жылжуды жалғастырдық.

Кішкентай түсулер мен көтерілулермен алмасты, саяқатқа қатысушылардың бағыттары бойынша құлаулар көңілді күлкі тудырды; терең және жұмсақ қар жұмсартып, шөптер мен көгерістерді алмауға мүмкіндік берді. Таза ауа, шаңғы жолындағы жеңіл дене шынықтыру, даладағы кедергілерді жеңу – мұның бәрі күнделікті күйбең тірліктен алшақтатып, қыста табиғат аясында белсенді, салауатты демалысқа септігін тигізді. Шаңғы саяхатында қатысушылардың айтуынша, соңында шаршағанына қарамастан сапар мақсаты орындалды.

Біздің университетіміздің шаңғы базасына таңертең қаламыздың оңтүстік-шығыс массивінің арғы жағындағы далаға апаратын автобуспен алып келді. Осы демалыс күндері қала сыртындағы қысқы серуенге барлығы риза болды.

А.Б. Долгополов – тарихи өлкетану үйімесінің жекешісі.