Білім беру бағдарламаларын аккредиттеу

30 Мамыр 2023

2023 жылғы 24-26 мамыр аралығында Қарағанды медицина университетінде "Еуразиялық Аккредиттеу және білім беру мен денсаулық сақтау сапасын қамтамасыз ету орталығы" (ЕАО) тәуелсіз аккредиттеу агенттігінің мамандандырылған аккредиттеуі өтті.

Аккредиттеуге 14 білім беру бағдарламасы ұсынылған: 7R01103 Аллергология және иммунология ересектердің, балалардың; 7R01102 Анестезиология және реаниматология ересектердің, балалардың; 7R01104 Гастроэнтерология ересектердің, балалардың; 7R01123 Пульмонология ересектердің, балалардың; 7R01105 гематология ересектер; 7R01106 Балалар хирургиясы; 7R01119 Офтальмология ересектер, балалар; 7R01128 Урология және андрология ересектердің, балалардың; 7R01109 Клиникалық фармакология; 7R01131 Эндокринология ересектердің, балалардың; 7M10103 Мейірбике ісі; 8D10140 Фармация; 8D07201 Фармацевтикалық өндіріс технологиясы; 8D10101 Медбикелік ғылым.

Сараптама комиссиясының құрамына: төраға – Кудабаева Х.И., қауымдастырылған профессор, м. ғ. к., "Батыс Қазақстан медицина университеті" КЕАҚ профессоры кірді. Марата Оспанова"; шетелдік сарапшылар – Рыжкин С.А., м. ғ. д., Ресейдің үздіксіз кәсіби даму медициналық академиясының қосымша кәсіптік білім беру басқармасының бастығы (Мәскеу қ.); – Африкян Ш. г., фармациядағы PhD, Ереван мемлекеттік медицина университетінің доценті. М.Гераци, Армения Республикасы; "Астана медицина университеті" КЕАҚ, "Семей медицина университеті" КЕАҚ, "С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" КЕАҚ; "Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" КЕАҚ ұлттық сарапшылары. Марата Оспанова"; Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті, көз аурулары ғылыми-зерттеу институты; сарапшы-практикалық денсаулық сақтау өкілі-Қарағанды облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық клиникалық аурухана" КМК; сарапшы - докторанттардың өкілі – "Е.А.Бөкетов атындағы Қарағанды университеті" КЕАҚ; сарапшы - резиденттердің өкілі – "Астана медицина университеті"КЕАҚ.

Сапар бағдарламасы аясында профессор-оқытушылар құрамымен, магистранттармен, докторанттармен және резиденттермен, жұмыс берушілермен және аккредиттелетін білім беру бағдарламаларының түлектерімен кездесулер өткізілді.

Сапар барысында Комиссия мүшелері симуляциялық және білім беру технологиялары орталығының, кітапхананың, студенттерге қызмет көрсету орталығының, академиялық жұмыс департаментінің жұмысымен танысты, сондай-ақ университеттің клиникалық базаларына барды.

Сапар нәтижелері бойынша сыртқы сараптама комиссиясының мүшелері: университет қызметкерлерінің үйлесімді жұмысы, білім беру процесін жақсы ресурстық қамтамасыз ету және білім беру бағдарламаларын 5 жыл мерзімге аккредиттеу ұсынылғанын атап өтті.