Душанбе қаласында студенттерді оқытуды өткізді

16 Қараша 2023

2023 жылдың 28 қазан мен 8 қараша аралығында Қарағанды медицина университетінің жұқпалы аурулар және фтизиатрия кафедрасының оқытушылары қауымдастырылған профессор, м.ғ.к Х.Г. Девдариани және ассистент профессор А.Е. Дюсембаева академиялық ұтқырлық бойынша «Әбуәли Ибни Сино атындағы Тәжік мемлекеттік медицина университетіндегі» МБУ балалар жұқпалы аурулары кафедрасына  барды.

Бөлімнің негізгі базасы Душанбе қаласындағы «Қалалық балалар клиникалық жұқпалы аурулар ауруханасы» мемлекеттік мекемесінің («ҚБКЖА» ММ) аумағында орналасқан.

Медицина факультетінің 6 курс студенттері 54 сағат бойы дәріс және практикалық сабақтар түрінде TBL, PBL оқытудың белсенді әдістерін қолдана отырып оқытылды. Х.Г. Девдариани және А.Е. Дюсембаева Душанбе қаласындағы «Қалалық балалар клиникалық жұқпалы аурулар ауруханасы» ММ («ҚБКЖА» ММ) орналасқан жұқпалы аурумен ауыратын науқас балалардың клиникалық қарауларына қатысты.

Біз Тәжікстанның мәдениетімен және дәстүрімен таныстық, мұражайларды, опера және балет театрын, сондай-ақ XVI ғасырдағы ең әйгілі ескерткіштердің бірі – Гиссар бекінісін араладық.

ТММУ ректоры, медицина ғылымдарының докторы, профессор М.К. Гүлзода, халықаралық байланыстар бөлімінің және балалар жұқпалы аурулары бөлімінің қызметкерлері, әсіресе, кафедра меңгерушісі М.Ж. Маджонова, профессор Н.М. Ходжаева және доцент Г.М. Саидмурадова,  Душанбе қаласындағы «ҚБКЖА» ММ бас дәрігері М.Б. Каримоваға Әбуәли Ибни Сино атындағы ТММУ-де болған кезде жылы қарсы алғаны және жан-жақты қолдау көрсеткені үшін ерекше алғысымызды білдіреміз.

Х.Г.  Девдариани, жұқпалы аурулар және фтизиатрия кафедрасының ассоциирленген профессоры, м.ғ.д.

А.Е. Дюсембаева, жұқпалы аурулар және фтизиатрия кафедрасының ассистент профессоры.