«Қатерлі ісіктерді емдеу және диагностикасындағы инновациялық технологиялар» тақырыбы бойынша мастер-класс

20 Қазан 2014

ҮКДФ №1 хирургия пәндер кафедрасы мен ҚММУ онкология кафедрасы Облыстық онко орталығында «Қатерлі ісіктерді емдеу диагностикасындағы инновациялық технологиялар» тақырыбы бойынша 06.10.14.-10.10.14 аралығында мастер-класс өткізілді.

БМЖК және ЖДТ дәрігерлеріне, хирургтарға және сәулелік диагностика мамандарына арналды. Саран қ, Ақтас қ. Қаркаралы, Нұра аудандарданың 48 дәрігері  оқудан өтті. Мастер-класты өткізген профессорлар - жоғары санатты дәрігер онколог Букенов Ақат Мухамедия-ұлы және Сирота Валентина Бронислановна. Мастер-класс тақырыбына қосылған ең жиі кездесетін ісіктері ол: сүт безінің обыры, тері және пигменті ісіктер, сонымен қатар өкпе қатерлі ісіктері, асқазан-ішек қатерлі ісігі, әйелдің жыныстық мүшелерінің қатерлі ісіктері. Қазіргі кездегі емдеу және диагностика әдістері үйретілді және талқыланды. УДЗ кабинетінде сүт безінің обырына, қалқанша безіне және еркек без обырына трепан-биопсия дәрігерлермен бірге орындалды. Дәрігерлермен бірге маммология және радиология №1 бөлімшелерінде визуалды орналасқан обырлары бар пациентер қаралды.