Барселонадағы академиялық ұтқырлық

10 Ақпан 2015

Шетелде оқу барлық жағынан пайдалы және келешегі бар. Жаңа достар, жаңа көшелер, жаңа тіл, оқыту процесі мен білімнің дамуына жаңа көзқарас. Осы төтенше жағдайлардағы, білімді сіз «Жұтасыз», сондай-ақ тез есейесің. Біз Барселона менеджмент мектебінің (Барселона менеджмент жоғары мектебі) денсаулық сақтау нысандарының басқару курсын сәтті аяқтадық.

Халықаралық GSM университеті өте танымал. Ол, әсіресе, Еуропа мен Азия, студенттерін алмасу бағдарламаларына белсенді түрде қатысады. Білім шетелдік испан мәдениетімен танысып, және испан тілін үйренуге  үлкен мүмкіндік береді. Біздің ойымызша, испан тілі- ең әдемі, тірі және эмоционалды әлем тілдерінің бірі . Біз Барселонада тапқан бүкіл әлемнен жаңа достар үшін GSM университетіне ризашылығымызды білдіреміз.

Ұзақ уақыт бір қалада өмір сүріп, оқыған кезде, сіздің әлеміңіз бұл қаланын мөлшеріне тарылтады. Басқа қалалар, сонымен қатар басқа да  елдер қол жетпейтін арман және алыс бейтаныс болып көрінеді. Сондықтан, кез-келген сапарларлар таптырмас тәжірибені, ұмытылмас әсер мен эмоцияларын береді.

Испанияда өмірі мен испандықтармен сұхбаттасу , жаныңызға тыныштық және ақыл әкеледі, себебі осында ешкім ашу-ыза мен агрессия көрсетпейді және ешкім ешқайда асықпайды. Атлант мұхитының жағалауы жұмсақ, жылы климат өмір неғұрлым ыңғайлы етеді.

Әрине, ең кереметі,бір семестр оқуға баруға мүмкіндік алу
және жаңа білімен , дағдылармен университке оралу.Біз осы тамаша мүмкіндікті, Қарағанды мемлекеттік медицина университетінің студенттері,туған университеттің арқасында алдық.

Оқушы мен мұғалім арасындағы қарым-қатынас әлдеқайда аз ресми болып табылады. Бұл «Сен» қарым-қатынаспен  білдіріледі. Ерекшеліктер бар: жастағы мұғалімға «сіз» қолданылады . Дресс код: костюм немесе іскерлік көйлек киіп мектепке келу, студенттерге және оқытушыларға да біртүрлі. Бейресми атмосферада оқушы мен мұғалім арасында кездесулер өте қарапайым, бұл кездесуде студент сұрақтардын барлық түрлерін ,  пән бойынша немесе кез келген жұмыс жоспарын талқылау үшін сұрақтарын қоя алады. Осылайша, мұғалім мен оқушының арасындағы жақсы ортақ тіл орнатылады және ақыр соңында  оқыту процесі жанданады, студенттерге, олардың көзқарастары мен сын білдіруіне көп мүмкіндіктер беріледі.

Біздің қатарластарымыздың мысалы бойынша, Менеджмент және маркетинг пәні бойынша оқу процесіне кейбір сәттерге риза болмағандықтан,  өз пікірлерін білдірді, одан әрі оның пікірі болашақ сабақтарда ескерілетін болады.

Мәдениет, тіл және үлкен қашықтықтағы айырмашылыққа қарамастан, біз академиялық қарыздарсыз және сағат жоғалтпай, отаныңда өз сыныптастарының бар қарқынын сақтай отырып, толық білім алу мүмкіндігіне ие болды. Мүлдем басқа оқытудың әр түрлі тәсілі мен оқыту үдерісі бойынша ,біз денсаулық сақтау, эпидемиология, кәсіби денсаулығын зерттеп және испан тілінің негіздерін меңгердік. Сонымен қатар, біз, туристер ретінде қаланы араладық  және маман ретінде әр түрлі мекемелерді:Барселона жетекші клиникаларының, Испания Freixenet ең ірі шарап жасайтын кәсіп орнының жұмыс процесін қарап, Barcelona activа еңбек биржасының  жұмыс қағидаттарымен мен құрылымен таныстық.

Бұл ұмытылмас тәжірибе және үлкен құрмет халықаралық аренада ҚММУ-ды көрсету. Біз бұны лайық орындадық. Біз академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша оқуға мүмкіндік берген университет басшыларына  шексіз алғысымызды білдіреміз.

Асхат Уресаев, 5-005 ҚДС
Нигина Сабирова, 5-005 ҚДС