Қоян-қолтық ұрыс турнирі
29 Қараша 2023
«Қарағанды медицина университеті» КеАҚ 2002 БМ тобының студенті Қырықбай Камилла (салмақ санаты +64 кг) ҚР ІІМ Қарағанды академиясының негізін қалаушы, заң ғылымдарының кандидаты, профессор, әділет генерал-майоры Барымбек Сәрсенұлы Бейсеновтың 100 жылдығын мерекелеу аясында қоян-қолтық ұрыстан «Алтын Күз» ашық турнирінде қола жүлдегер атанды.
«Астана медицина университеті» КеАҚ академиялық ұтқырлық
29 Қараша 2023
2023 жылғы 20-24 қараша аралығында «Эпидемиология» модулі бойынша Қоғамдық денсаулық мектебі профессорының ассистенті Меңдібай Салтанат Танашқызы академиялық ұтқырлық аясында «ҚМУ»КеАҚ«Қоғамдық денсаулық және эпидемиология» кафедрасына барды.
Зальцбург медициналық семинарлары
28 Қараша 2023
2023 жылғы 15-20 қазанда, Ішкі аурулар кафедрасының ассистент-профессоры- Измайлович Марина Рашидовна «Open Medical Institute» курсы аясында, Вейл Корнелдің Дерматология бойынша, 14-ші Зальцбург семинарында (Австрия, Зальцбург) оқудан өтті, оған 24 елден 35 Халықаралық стипендиат қатысты.
1 желтоқсан – Бүкіләлемдік ЖИТС-пен күресу күні
28 Қараша 2023
2023 жылғы 23 қарашада «Эпидемиология» модулінің оқытушылары Қарағанды облысының «ЖИТС-ты алдын алу және оған қарсы күрес орталығының» эпидемиолог дәрігері И.А. Венчиковамен бірлесіп, университеттің «Қоғамдық денсаулық сақтау» білім беру бағдарламасының 4 және 3 курс қысқартылған оқыту формасымен білім алушылары арасында АИТВ-инфекциясын алдын алу бойынша тренинг және рөлдік ойын өткізді.
Мейіргер ісін жетілдіру жөніндегі конференция
27 Қараша 2023
2023 жылғы 9-10 қарашада Астана медицина университетінде «Қазақстанда жоғары білім беру жүйесінде магистратура және PhD және докторантура деңгейінде мейіргер ісін жетілдіру» (AccelEd, Эразмус+) жобасына арналған «Мейіргер ісінің үштұғырлығы: клиникалық практика, зерттеулер және білім беру» атты қорытынды халықаралық конференция өтті.
Еңбек Медицинасын және медициналық экологияны дамыту мәселелерін қарастырдық
23 Қараша 2023
Дүниежүзілік қант диабетімен күрес күні
22 Қараша 2023
Дүниежүзілік қант диабетімен күресу күні жыл сайын 14 қарашада, 1922 жылы Чарльз Бестпен бірге инсулинді ашқан Фредерик Бантингтің туған күнінде атап өтіледі.
16-шы Еуропалық қоғамдық денсаулық конференциясы
21 Қараша 2023
2023 жылдың 8-11 қарашасы аралығында Дублин қаласында (Ирландия) «Біздің тағамымыз, Біздің денсаулығымыз, Біздің жеріміз: Адамзаттың тұрақты болашағы» тақырыбына арналған 16-шы Еуропалық қоғамдық денсаулық конференциясы өтті. Биылғы жылы конференцияға жұмыстардың рекордтық саны ұсынылған, олардың ішінен әлемнің 80 елінен 2550 делегат іріктелді.
17 қараша - Халықаралық шала туылған балалар күні
20 Қараша 2023
17 қараша бүкіл әлем бойынша халықаралық шала туылған балалар күнін атап өтеді. Оны 2008 жылы жаңа туған нәрестелерге көмек көрсету жөніндегі Еуропалық қор (European Foundation for the Careof Newborn Infants, EFCNI) мерзімінен бұрын босану туралы, дәрігерлер мен шала туылған нәрестелердің отбасыларының алдында тұрған өзекті мәселелерді шешу қажеттілігі туралы хабардар ету үшін енгізді.
Медициналық оңалтудың жаңа көкжиектері
20 Қараша 2023
«ҚМУ» КеАҚ мейірбике ісі мектебінің магистранттары В.Ю.Яблонская мен А.Б.Аршкенов 26 қазан мен 8 қараша аралығында AccelEd бағдарламасы аясында стратегиялық серіктес «Литва Медицина және ғылым университетінің» университеттік клиникасында болды.