Сараптамалық бағалауды үйренді

21 Қыркүйек 2020

2020 жылдың 15 және 16 қыркүйегінде ERASMUS + SPRING жобасы шеңберінде Қарағанды медицина университетінің оқытушылары, зерттеушілері, сондай-ақ әкімшілік қызметкерлері және С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті үшін медициналық білім беру бағдарламалары мен қоғамдық денсаулық сақтау бағдарламаларының сапасын қамтамасыз ету саласындағы хабардарлықты арттыруға арналған онлайн-семинар өткізілді.

SPRING жобасы Еуропалық Одақтың жоғары білім беру саласындағы әлеуетті арттыру жөніндегі стратегиясының бір бөлігі болып табылады. Семинарды София Медицина Университеті (Болгария) және BAU (Халықаралық университет, Батуми, Грузия) жобасының үйлестірушісі Леван Метревелидің жетекшілігімен Денсаулық сақтау ғылымдарына арналған Литва университетінің медицина академиясы (Каунас, Литва) ұйымдастырды.

Семинар шеңберінде университеттің оқытушылары мен әкімшілік қызметкерлері халықаралық стандарттарға сәйкес білім беру бағдарламаларын рецензиялауды өткізу тәсілдеріне оқытылды. Жоба шеңберінде дайындалған сарапшылар сараптамалық бағалау процесіне тартыла отырып, жоғары оқу орны ішінде ғана емес, Республика деңгейінде де сұранысқа ие болады, бұл елдегі медициналық білім беру сапасын арттыруға ықпал ететін болады.