Пандемия жағдайында медициналық білім берудің сапасын қамтамасыз ету

04 Ақпан 2021

2021 жылдың басы «Қазақстанның жоғары мектебі» ғылыми-талдау журналында мақала жариялаудан басталды.

«Қазақстанның жоғары мектебі / Высшая школа Казахстана» журналы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы арқылы 2013 жылдан бастап басылып, шығарылып келеді. Журналда оқыту мен оқудың инновациялық әдістері, жоғары білім беру сапасы, Болон процесінің қағидалары және оның негізгі ережелерін жүзеге асырудағы қазақстандық тәжірибе туралы  ғылыми мақалалар жарияланады. «Пандемия жағдайында медициналық білім берудің сапасын қамтамасыз ету» мақаласының авторлары Раушан Султановна Досмагамбетова, Виктор Петрович Риклефс және Гульшат Сейтмуратовна Кемелова мақалада Қарағанды ​​медициналық университетінің өзін-өзі оқшаулау кезіндегі оқыту мен оқыту тәжірибесінің ерекшеліктерімен бөлісті.Ғаламтор желісінде онлайн  білім беру студенттердің бойында өзін-өзі тәрбиелеуге, өздерінің болашағы үшін жауапкершіліктімойнына алуға, денсаулық сақтау саласының заманауи мамандарының халықаралық стандарттарына сәйкес келетін дағдылары мен біліктіліктерін дамытуға  жаңа мүмкіндіктерді ашады. Медициналық білім беру сапасын қамтамасыз етудің баламалы құралы қашықтықтан және бетпе-бет білім беру арасындағы ымыраға келуі болып табылады.

Студенттерді қашықтықтан оқытуға белсенді тарту үшін шағын топтарда жұмыс істеуге арналған платформаларды қолдана отырып, онлайн және оффлайн режимінде оқытудың балансын дұрыс жоспарлаған жөн. Қазіргі таңда қашықтықтан оқытуды тиімді жүзеге асыру үшін әртүрлі деңгейдегі пайдаланушыларға арналған Интернет-платформалардың кең спектрі қолданысқа ие.