Кешенді жүйелік шолу аяқталды

17 Маусым 2021

Кешенді жүйелік шолу бойынша тренинг аяқталды, оған Қазақстан мен Еуропаның медициналық университеттерінен 31 қатысушы қатысты. Бағдарламаны Оңтүстік Австралиядағы Аделаида университетінің денсаулық сақтау және медициналық ғылымдар факультетінде орналасқан JBI халықаралық зерттеу ұйымы ұсынды.

Тренинг қатысушыларға сапалы және сандық жүйелік шолулардың хаттамаларын әзірлеу дағдыларын жетілдіруге мүмкіндік берді және барлық қатысушылар өздерінің жүйелік шолу тақырыптарын жасай бастады. Қатысушылар денсаулық сақтау, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар сияқты салаларда зерттеушілер мен практиктерге көмектесуге арналған веб-қосымшасы - JBI SUMARI (Бірыңғай бағалау және шолуды басқару жүйесі) платформасына бір жылдық қол жетімділікке ие болды.

Тренинг AccelED жобасының бір бөлігі болып табылады («Қазақстандағы магистратура және PhD докторантура деңгейлеріндегі мейіргер ісін Қазақстандағы жоғары білім беруде жетілдіру»), ол Эразмус + арқылы ЕО қаржыландырады, ол жоғары білім берудің әлеуетін арттыру және реформалау бойынша инновациялық жобаларды жүзеге асырады.

Қоғамдық денсаулық сақтау және биомедицина мектебінің деканы Ж.А. Даулеткалиева, мейіргерлік білім беру мектебі деканының оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Р. Айтмағамбетов, және «Қоғамдық денсаулық сақтау» және «Мейіргерлік ғылым» мамандықтарының докторанттары И.Б. Меерманова, Ф.Х. Садуева, Ж.М. Қуаныш.

Кешенді жүйелі шолудағы жаттығулар Қазақстанның медициналық университеттері үшін үлкен инвестиция болып табылады, өйткені ол денсаулық сақтау саласындағы шешімдер қабылдау үшін немесе клиникалық нұсқаулар үшін ең сенімді дәлелдемелер береді.

Тренинг аяқталғаннан кейін барлық қатысушыларға сертификаттар табысталды және жүйелі шолулар бойынша жұмысты жалғастыруға ниет білдірді.