EcoSystemERG: Entrepreneurial MeetUp 2021

04 Қазан 2021

2021 жылғы 1-3 қазан аралығында Нұр-сұлтан қаласындағы алаңда 2020-2021 жж. "Студенттік кәсіпкерліктің экожүйесі" жобасы аясында қорытынды іс-шара басталды. Ұйымдастырушылар қорытынды шығарады, студенттер тренингтер мен мастер-кластарға белсенді қатысады, оқытушылар студенттермен бірге кәсіпкерлік әлеміне енеді, көптеген жаңа мүмкіндіктерді білетін болады, сондай-ақ жұмыс істеп жатқан кәсіпкерлермен және шақырылған қонақтармен сөйлеседі.

Entrepreneurial MeetUp-Бұл Ақтөбе, Қарағанды, Павлодар және Қостанай қалаларынан келген студенттер, оқытушылар мен өңірлік оқу орындарының қызметкерлері жаңа құзыреттерді дамытатын, сондай-ақ әрбір қатысушының белсенділігі мен ынтасымен қызықты тақырыптар мен трендтерді талқылайтын оқиға.

Аталған іс-шараға "BigIdeasMarathon" және "Tumar Student Business Challenge" байқауларының жеңімпаздары болып табылатын 60 студент, сондай-ақ жоғары оқу орындары мен колледждердің 30 оқытушысы мен қызметкерлері қатысады.

Студенттер "Студенттік кәсіпкерліктің экожүйесі" жобасы шеңберінде іске қосылған және сату, сатуға арналған прототиптер, алғашқы тапсырыстар мен клиенттер түрінде нәтижелері бар өздерінің стартаптарын ұсынатын болады. Сонымен қатар, жас стартаперлерде осындай дағдыларды: креативтілік, ұйымдасқандық, мәселені көре және шеше білу, командада жұмыс істеу және өз өнімін әрі қарай дамытуға көмектесетін басқа да көптеген дағдылардыжылжытуғакеремет мүмкіндік болады.

3 күн бойы біздің жобаның резиденттері жұмыс істеп жатқан кәсіпкерлермен және әртүрлі қызмет салаларындағы бизнесмендермен танысады, олар өз тәжірибелерімен және білімдерінің багаж қорымен бөліседі. Олар өзекті тақырыптарға, мысалы, " Өз идеяңызды қалай тексеріп, Клиентті қалай табуға болады?"", "Өзіңізді және өніміңізді әлеуметтік желілерде қалай жылжытуға болады?" соның арқасында студенттер өз өнімдерін кеңейтіп, жоғары деңгейге шығуға мүмкіндік беретін басқа да тақырыптарды қозғайды.

Оқудың үшінші күні студенттерге өңірлік оқу орындарының оқытушылары мен қызметкерлері қосылады, олар да өздерінің оқыту дағдыларын жетілдіретін болады. Олар студенттерді оқыту процесіне қалай тарту керектігін, әлеуметтік желілерді қалай дұрыс және пайдалы пайдалану керектігін, оқытуға қалай креативті және қызықты түрде жүгінуге болатындығын және т.б. туралы білетін болады.

Entrepreneurial MeetUp мақсаты классикалық өңірлік оқу орындарын кәсіпкерлікке айналдыру, өңірде кәсіпкерлік қоғамдастықты дамыту, сондай-ақ білім алушылардың кәсіпкерлік дағдыларын дамыту болып табылатын "Студенттік кәсіпкерліктің экожүйесі" жобасы шеңберінде ұйымдастырылған.

"Студенттік кәсіпкерліктің экожүйесі" жобасының ұйымдастырушылары: ERG компаниясы (Еуразиялық Топ), кәсіпкерлік және инновациялар Мектебі, Қазақстандағы Тель-Авив университетінің достары Қауымдастығы.