«Жұмыс істейтін жастардың үздік тәлімгері»

26 Қыркүйек 2023

«Еңбек жолы» конкурсының республикалық кезеңінің «Жұмыс істейтін жастардың үздік тәлімгері» номинациясы бойынша м.ғ.к., профессор, «Қарағанды медицина университеті»КеАҚ клиникасының бас хирургі Нұрқаси Абатов жеңімпаз атанды.

Еңбек әулеттері мен өндіріс қызметкерлері арасында жыл сайынғы «Еңбек жолы» республикалық байқауының жеңімпаздарын марапаттау салтанаты Еңбек күніне арналған форум аясында өтті. Форум жұмысына ҚР Премьер-Министрінің орынбасары Тамара Дүйсенова, ҚР Парламентінің депутаттары, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі Светлана Жақыпова, мемлекеттік органдардың бірінші басшылары, «Атамекен» ҰКП, жұмыскерлер мен жұмыс берушілердің республикалық бірлестіктерінің, жергілікті атқарушы органдардың, халықаралық ұйымдардың өкілдері, әлеуметтік әріптестер, еңбек ардагерлері қатысты.

Байқау екі кезеңде – өңірлік және республикалық деңгейлерде үш номинация бойынша өткізілді: «Үздік еңбек әулеті» (ең ұзақ еңбек өтілі және ең көп наградалары бар ең көп әулет); «Жұмыс істейтін жастардың үздік тәлімгері» (кемінде 20 жыл жұмыс өтілі бар ең жоғары тиімді тәлімгер);«Өндірістің үздік жас қызметкері» (жұмыс өтілі 5 жылдан аспайтын өндірістің ең белсенді және еңбекқор қызметкері).

Форумда Премьер-Министрдің орынбасары төрт еңбек ардагерін «Еңбек ардагері» медалімен марапаттады, оның ішінде - «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ отбасылық медицина кафедрасының профессоры Гүлжан Мершенова.

Тамара Дүйсенова форумға қатысушыларға арналған құттықтау сөзінде атап өткендей, Еңбек күніне арналған кездесулер жақсы дәстүрге айналды. Олар байқау жеңімпаздарын құттықтау үшін ғана емес, сонымен қатар жұмысшы адамға: құрылысшы мен энергетикке, астық өсіруші мен мал өсірушіге, ұшқыш пен теміржолшыға, аспазшы мен бағбанға алғыс пен құрмет сөздерін тағы бір рет білдіру үшін өткізіледі; өмірді емдейтін және құтқаратын, балаларымызды оқытатын және тәрбиелейтіндерге, үйлерімізді жылытады, біздің ұйқымызды қорғайды және қорғайды. Бұл біздің тәуелсіз мемлекетіміздің тарихы күнделікті қажырлы, кейде қиын еңбекпен жазылатын 9 млн қазақстандық.