Аурухана ауылға жол тартады

27 Қыркүйек 2023

Биылғы жылы Шет және Нұра аудандарының шалғайдағы ауылдық елді мекендерінде медициналық қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында Қарағанды медицина университетінің дәрігерлер бригадасы ауыл тұрғындарын қабылдады.

Жылжымалы медициналық кешенде пациенттерді қабылдауды біздің ЖОО медицина және мейіргер ісі мектептерінің профессорлық-оқытушылық құрамы, терапевт, кардиолог, хирург, невропатолог, гинеколог, офтальмологдәрігерлері және дәрігер-педиатр, практикалық денсаулық сақтау маманы жүргізді. Зерттеудің аспаптық және зертханалық әдістері жүргізілді.

ЖМК 46 елді мекеннен өтіп, 3314 балаға және 639 ересек адамға консультациялық-профилактикалық көмек көрсетілді.

Бұл үшін дәрігерлердің барлық мүмкіндіктері болды-медициналық жабдықтармен жабдықталған ЖОО-ның жарқын эмблемасы бар үлкен КАМАЗ, шын мәнінде, бұл толық автономды тіршілікті қамтамасыз ету жүйесі бар шағын доңғалақты емхана, кәсіби дәрігерлік тәжірибе және ауыл тұрғындарының дені сау болуына көмектесуге деген үлкен ниет.

Қарағанды медицина университеті шалғайдағы ауылдық өңірлердің (Нұра, Бұқар жырау, Осакаров, Абай, Шет аудандары) тұрғындары үшін медициналық қызметтердің қолжетімділігі мәселесімен 2010 жылдан бері айналысып келеді. ЖМК жазда ауылға барып, күзде оралады. Бұл оң дәстүрге айналды және оны растау-ауыл тұрғындарының шын жүректен алғысы.

СедачН.Н., ЖМКбасшысы