Мейіргер ісін жетілдіру жөніндегі конференция
27 Қараша 2023
2023 жылғы 9-10 қарашада Астана медицина университетінде «Қазақстанда жоғары білім беру жүйесінде магистратура және PhD және докторантура деңгейінде мейіргер ісін жетілдіру» (AccelEd, Эразмус+) жобасына арналған «Мейіргер ісінің үштұғырлығы: клиникалық практика, зерттеулер және білім беру» атты қорытынды халықаралық конференция өтті.
Еңбек Медицинасын және медициналық экологияны дамыту мәселелерін қарастырдық
23 Қараша 2023
Дүниежүзілік қант диабетімен күрес күні
22 Қараша 2023
Дүниежүзілік қант диабетімен күресу күні жыл сайын 14 қарашада, 1922 жылы Чарльз Бестпен бірге инсулинді ашқан Фредерик Бантингтің туған күнінде атап өтіледі.
16-шы Еуропалық қоғамдық денсаулық конференциясы
21 Қараша 2023
2023 жылдың 8-11 қарашасы аралығында Дублин қаласында (Ирландия) «Біздің тағамымыз, Біздің денсаулығымыз, Біздің жеріміз: Адамзаттың тұрақты болашағы» тақырыбына арналған 16-шы Еуропалық қоғамдық денсаулық конференциясы өтті. Биылғы жылы конференцияға жұмыстардың рекордтық саны ұсынылған, олардың ішінен әлемнің 80 елінен 2550 делегат іріктелді.
17 қараша - Халықаралық шала туылған балалар күні
20 Қараша 2023
17 қараша бүкіл әлем бойынша халықаралық шала туылған балалар күнін атап өтеді. Оны 2008 жылы жаңа туған нәрестелерге көмек көрсету жөніндегі Еуропалық қор (European Foundation for the Careof Newborn Infants, EFCNI) мерзімінен бұрын босану туралы, дәрігерлер мен шала туылған нәрестелердің отбасыларының алдында тұрған өзекті мәселелерді шешу қажеттілігі туралы хабардар ету үшін енгізді.
Медициналық оңалтудың жаңа көкжиектері
20 Қараша 2023
«ҚМУ» КеАҚ мейірбике ісі мектебінің магистранттары В.Ю.Яблонская мен А.Б.Аршкенов 26 қазан мен 8 қараша аралығында AccelEd бағдарламасы аясында стратегиялық серіктес «Литва Медицина және ғылым университетінің» университеттік клиникасында болды.
Пәнаралық неврология бойынша жаңа білім алды
17 Қараша 2023
2023 жылғы 9-10 қарашада Шымкент қаласында «Пәнаралық неврология» халықаралық қатысуымен ғылыми-тәжірибелік конференция өтті.
Өмірдегі естеліктер
17 Қараша 2023
ҚММИ бірінші ректоры, еңбек сіңірген дәрігер, Қарағанды қаласының құрметті азаматы Петр Моисеевич Поспеловтың туғанына 120 жыл толуына орай еске алу кеші рухани және есте қаларлық болды. Ол 2023 жылғы 10 қарашада Қарағанды медицина университетінде Қазақстанның әр түрлі қалаларынан және шет елдерден келген көптеген аға буын қонақтарының қатысуымен өтті.
Кәсіби ортаға ендік
16 Қараша 2023
8 қарашада Стоматология мектебі старосталарының отырысы өтті.2023 жылғы 18-20 қазан аралығында «Стоматология» білім беру бағдарламасы бойынша орыс тілінде оқитын 5 курс студенттері Алматыда өткен «Central Asia Dental EXPO – CADEX халықаралық стоматологиялық көрмесі» стоматологиялық көрмесіне қатысуға жіберілді.
Жоба шеңберіндегі таныстыру туры
16 Қараша 2023
2023 жылғы 06-10 қараша аралығында Erasmus+ бағдарламасы аясында 101082831 – BERNICA – ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Building Educational and Research Capacities in Nutrition and Dietetics in Central Asia» жобасы («Орталық Азияда тамақтану және диетология саласында білім беру және зерттеу әлеуетін құру») ISTANBUL STUDY TOUR (Стамбул, Түркия) өтті.