Қазақстанда мейіргер ісінің дамуы: Жаңа мүмкіндіктер мен перспективалар
19 Қаңтар 2021
Қазақстандағы жоғары білім беру жүйесінде магистратура және PhD докторантура деңгейінде мейіргер ісі ғылымның дамуындағы маңызды қадам болып табылады. 2021 жылғы 11-13 қаңтарда жаңа AccelEd «Accelerating Master and PhD level Nursing Education Development in the Higher Education System in Kazakhstan» жобасын іске қосу мақсатында кездесу өткізілді.
Эвтаназия: оң және қарсы
09 Қаңтар 2021
Эвтаназия жайлы сұрақ әрқашан даулы болып келеді, оны екі жақты қарастырады - заңдылық пен адамгершілік. Егер de-facto азаптан құтылу болса, ал de-jure қылмыс болып саналады. Қазақстанда жазылмайтын аурумен ауыратын және адам төзгісіз азап шеккен адамның өмірін тоқтатуға заңмен тыйым салынған.
Үздік старосталар марапатталды
08 Қаңтар 2021
Жақсы дәстүрге сүйене отырып, Жаңа 2021 жыл қарсаңында MS Teams платформасында «Жалпы медицина» білім беру бағдарламасы курстарының ең белсенді старосталары марапатталды.
Қарағанды медицина университеті білім беру бағдарламаларын халықаралық мамандандырылған бастапқы аккредиттеуден сәтті өтті
05 Қаңтар 2021
2020 жылғы 2-4 желтоқсан аралығында Аккредиттеу және рейтингтің тәуелсіз агенттігінің (IAAR) сыртқы сараптама комиссиясы WFME/ASME бастапқы мамандандырылған аккредиттеу стандарттарына сәйкестігіне 6B05101 "Биомедицина", 7M05102 "Биолог-зерттеуші", 7R09132 "Ревматология, оның ішінде балалар ревматологиясы" білім беру бағдарламаларын бағалау жүргізді.
«Биология, медицина, фармация салаларының даму келешегі»
05 Қаңтар 2021
10-11 желтоқсан айында онлайн-форматта Нұрсұлтан Назарбаевтың қоры мен Оңтүстік-Қазақстанның медициналық академиясының ұйымдастыруымен «Биология, медицина, фармация салаларының даму келешегі» атты жас ғалымдар мен студенттердің VII халықаралық ғылыми конференциясы өтті.
Онлайн-режимдегі академиялық ұтқырлық
21 Желтоқсан 2020
ЖОО оқытушыларының академиялық ұтқырлық шеңберінде ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес «Қарағанды медицина университеті» КеАҚ Педиатрия және неонатология кафедрасының профессоры Дюсенова Сандуғаш Болатқызы 2020 жылдың 27 қарашасы мен 03 желтоқсан жұлдызы аралығында Самарқанд медицина институтінде (Өзбекістан) «Педиатрия және медициналық генетика» пәні бойынша, 54 сағат көлемінде онлайн-режимде қашықтықтан сабақ өткізді.
Тәуелсіздік - жалпыға ортақ еңбек
16 Желтоқсан 2020
2020 жылдың 8 желтоқсанында Клиникалық фармакология және дәлелді медицина кафедрасында Медицина мектебінің 3-030 топ студенттерімен кафедра оқытушысы Л.В. Пенькованың жетекшілігімен Тәуелсіздік жылдары денсаулық сақтаудың қалыптасуы талқыланған сабақ өткізілді.
Тәуелсіздіктің жеті қыры
16 Желтоқсан 2020
«Astanа» телеканалының дайындаған «Тәуелсіздіктің жеті қыры» атты деректі фильмінде Елбасымыздың еліміз үшін жасаған ұлы қадамдары мен шешімдері бейнеленген. Деректі фильм жеті бөлімнен тұрады.
Философия курсының соңындағы вебинар
15 Желтоқсан 2020
2020 жылдың 12 желтоқсанында Қарағанды ​​медициналық университетінің Қазақстан тарихы және әлеуметтік-саяси пәндер кафедрасы «Рухани жағыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында Халықаралық Медицина факультетінің студенттері үшін «Қазақстан мен Үндістанның мәдени диалогы» халықаралық қатысуымен вебинар өткізілді.
Онлайн режимдегі PBL
15 Желтоқсан 2020
Жалпы, «студент» сөзі - «бір нарсеге қызығушы, бір нарсеге ұмтылушы» деген мағынаны білдіреді. Ал, біз бүгінгі постымызда ізденісті, қызығушылықты талап ететін әдістердің біріне тоқталмақпыз. Ол мәселеге бағытталған оқыту әдісі – PBL әдісі.